Novinky

Pojištění jazykového pobytu

Co lze pojistit a co pojištění obsahuje, jaké dokumenty jsou potřeba a proč pojištění doporučuji?

V článku se dozvíte:

Co lze pojistit a co pojištění obsahuje?

  • Léčebné výlohy kryjí situace, které si nenaplánujete – chřipky, COVID-19, úrazy
  • Asistenční služba 24/7 pomůže, když si nevíte rady, kam se svým zdravotním problémem zajít
  • Opatrovník – kryje náklady na příjezd, či poybt opatrovníka
  • Pojištění osobních věcí a zavazadel
  • Pojištění storna – když nemůžete z vážných důvodů cestovat, kryje vzniklé náklady

Dokumenty ke stažení

Při každé cestě do zahraničí je pojištění nezbytné.
Spolupracuji s Evropskou pojišťovnou ERV. S pojišťovnou, která je na trhu přes 110 let, má svoji síť center na všech kontinentech, kryje léčebné výlohy (včetně koronavirů) a pojistí i storno pobytu.

Proč doporučuji jakýkoliv pobyt v zahraničí pojistit?

Pojištění léčebných výloh při cestách do zahraničí by mělo být nedílnou součástí všech cest do zahraničí. 

Pravidelně se setkávám se situacemi, kdy je i v zahraničí třeba vyhledat péči lékaře – rozdrolená kontaktní čočka v oku, záněty močových cest, angína, chřipka, zlomená ruka, podvrknutý kotník. Pojištění léčebných výloh výdaje za tyto situace kryje. Důležité je studenta poučit, že jakmile nastane pojistná událost (jde se k lékaři, nebo se kupují léky na předpis) je třeba pojišťovně událost nahlásit. V případě, že jste v zahraničí, můžete také volat na infolinku pojišťovny, kde Vám poradí, kde je nejbližší nemocnice a co dělat ve vaší situaci. 
Pojišťovna Vám přesně sdělí jaké dokumenty je třeba od lékaře získat. Pamatujte, že si vždy musíte získat zprávu („report“) o ošetření potvrzenou lékařem i doklad o zaplacení z lékárny. Pojišťovna po obdržení všech dokladů v nejbližším možném termínu (často do týdne, nejdéle však do měsíce) pojistnou událost vyřídí – vyplatí určitou část vzniklých nákladů.

Některé jazykové školy nabízí vlastní pojištění a jiné nechtějí studenty bez platného pojištění na léčebné výlohy přijmout.

Závěrečný certifikát si každý student musí zasloužit. 
Certifikáty jazykové školy vydávají studentům, kteří splnili alespoň 80 % docházky do výuky a zároveň plnili úkoly. 

V případě, že jste nemocní, lze se se školou domluvit. Velmi často ale školy žádají potvrzení o nemoci od hostitelské rodiny, někdy i od lékaře.

Jaké výukové materiály si mám koupit?

Dopředu prosím žádné, dostanete je. Pokud se účastníte kurzů na několik týdnů, jsou materiály v ceně pobytu, jinak jsou součástí nabídky. Některé školy také nabízí si materiály zapůjčit, nebo na místě koupit. Každá škola k výukovým materiálům přistupuje jinak.

Kdy se konají jazykové lekce?

Jazykové školy pořádají lekce v dopoledních, nebo odpoledních hodinách. Odpolední lekce nejčastěji bývají vypisovány v období letních prázdnin, kdy mají školy nejvíce studentů.
Konkrétní časy lekcí se dozvíte po příchodu do jazykové školy první den. Můžete ale očekávat, že dopolední lekce bývají v časech mezi 8:30–12:30 a lekce odpolední od 13:00–17:00. 

Jazykové lekce neprobíhají o víkendech a ve dny státních svátků ve zvolené destinaci. Před pobytem si státní svátky zkontrolujte. U každé jazykové školy je na stránkách uvedeno, kdy se výuka nekoná

Vybrané jazykové pobyty

Bayswater, Limassol

Country Cousins

BELS

Vyplňte kontaktní údaje níže a výsledek testu vám zašleme na email.