Novinky

Cena jazykového pobytu

Jakou cenu očekávat, když poptáváte jazykový pobyt v zahraničí, z čeho se cena skládá a na co si dát pozor?

V článku se dozvíte:

Co obsahuje cena jazykových pobytů?

Jazykové pobyty jsou vždy složeny z několika na sebe navazujících služeb, které si od jazykové školy objednáváte. 

Ceny jazykových pobytů pro jednotlivce jsou vždy plně v režii vybrané jazykové školy a neobsahují žádné další poplatky. LANGOU si k ceně nepřidává žádnou přirážku, cena je stejná, jak kdybyste si objednali pobyt přímo od vybrané jazykové školy. 

Cena jazykových pobytů zpravidla obsahuje: 

  • Jazykový kurz
  • Registrační poplatek do kurzu
  • Výukové materiály
  • Ubytování a stravu
  • Registrační poplatek za ubytování
  • Transfer z/na letiště, pokud je požadován
  • Program (především pro mladší studenty)

Co znamenají jednotlivé položky v cenové nabídce?

Jazykový kurz

Cena za jazykový kurz jsou náklady jazykové školy na výuku, na cenu má vliv intenzita kurzu – tedy počet lekcí, které za týden budete trávit v jazykové škole. 

Cena jazykového kurzu je také dána termínem. V letních měsících jsou ceny jazykových pobytů vyšší, naopak pro pobyty od podzimu do jara jazykové školy nabízí často slevy a to až 20 % z ceny kurzu. 

Rozdíl mezi cenou kurzu v létě a ostatních měsících je často kolem 30–50 EUR/týden. 

Nejlevnější jsou pak kurzy dlouhodobé, které trvají 12 a více týdnů. Školy nabízí levnější kurzy, nebo není třeba platit výukové materiály. Kurzy dlouhodobé pak stojí i pouze 160 EUR/týden, což je o cca 80 EUR méně, než pro pobyty na 2-4 týdny.

Registrační poplatky

Poplatky si školy účtují za související administrativu, některé mají jeden poplatek, který obsahuje náklady na zápis do kurzu i do ubytování, jiné školy tyto poplatky rozdělují. Registrační poplatek je jednorázový – neplatí se za každý týden. Některé školy nabízí i celoroční registrační poplatek, pro studenty, kteří vědí, že se brzy vrátí.

Situace, kdy škola poplatek může účtovat znovu, nastávají v případě, že na vlastní žádost měníte ubytování (přestože nedošlo k pochybení ubytovatele), případně když se rozhodnete změnit typ, či intenzitu lekcí. 

Průměrná cena jazykového kurzu je
kolem 250 EUR/týden (cca 6 000 Kč/týden) pro pobyty od jednoho do 8 týdnů.

Výukové materiály

Některé školy poplatky za výukové materiály účtují v předstihu a to dle délky kurzu – pro kratší pobyty lze knihy zapůjčit, pro pobyty delší je výhodnější je zakoupit. Některé školy nechávají studenty vybrat až první den ve škole.

Školy, které jsou členy některých organizací (například Quality English) zajišťující kvalitní jazykovou výuku, mají často vlastní knihy, které splňují vzdělávací normy na jednotlivé úrovně jazyka. 

Ubytování a strava

Ubytování od školy je vždy povinné pro studenty do 18 let. Ostatní studenti mohou od školy odebírat pouze kurz a ubytování mít vlastní. Pro studenty, kteří nemají ubytování zajištěné přes školu, školy nezajišťují transfer.

Ubytování od školy je často cenově výhodnější a mnohé školy nabízí několik typů ubytování s různě zajištěnou stravou – hostitelská rodina, rezidence, hotel, apartmán. 

V této položce je dobré si zkontrolovat, co všechno ubytování obsahuje – jednolůžkový, nebo vícelůžkový pokoj, sdílená koupelna s hostitelskou rodinou, nebo vlastní koupelna k pokoji. 

V případě volby hostitelské rodiny jsou informace o konkrétní hostitelské rodině dodány cca v týdnu před odjezdem. V případě volby rezidence, nebo hotelu, znáte adresu ubytování již při objednání pobytu. 

Transfery

Při příjezdu do dané země můžete být vyzvednuti transferem, který zajišťuje jazyková škola. Jedná se o službu oblíbenou především studenty, kteří v dané zemi ještě nebyli, či si nevěří natolik, že by zvládli cestu hromadnou dopravou. V místě příjezdu na vás počká pracovník školy s cedulkou s logem školy, případně přímo vaším jménem a bezpečně vás dopraví do ubytování.

Transfer je povinný i pro studenty ve věku do 18 let. 

Program

Jazykové školy pro své studenty nabízí i odpolední program, pro dospělé studenty je tento program volitelný a lze určité aktivity objednat až na místě dle vlastního uvážení.

Pro děti je program zpravidla obsažen v ceně (někdy již v ceně za kurz a jindy je i v ceně za celý balíček pobytu). Protože jazykové školy dbají na bezpečnost studentů mladšího věku, kontrolují i docházku na program a případné absence řeší přímo se studenty. Je možné se programu po předchozí domluvě neúčastnit – například z důvodu únavy.  

Jak vypadá takový pobyt s programem od školy ESE na Maltě se můžete podívat na příklad na mém instagramovém reelu zde

Jazykový pobyt stojí kolem 15 000 Kč/týden.
Do ceny celého pobytu se započítává kurz, ubytování, strava, případně program, transfer.

Cena jazykového pobytu se liší dle jazykové školy

Každá jazyková škola má jiné zázemí a do ceny se odráží i kvalita jazykové výuky. 

Všechny jazykové školy, se kterými spolupracuji, spolupracují s lektory jazyka, kteří mají certifikát k tomu, aby učili angličtinu nerodilé mluvčí. Některé jazykové školy jsou i členy různých asociací, nabízí zkouškové kurzy, případně si platí akreditace – všechno má na cenu jazykového pobytu vliv. Při výběru jazykové školy si proto dobře promyslete proč vyrážíte na jazykový pobyt. Chcete aktivní dovolenou a angličtinu pouze procvičovat, nebo se chcete v jazyce výrazně zlepšit?

Doporučení k výběru správné jazykové školy

Nejčastěji doporučuji si vybrat jazykovou školu a kurz tak, aby sedl k vašim potřebám. 

Na cenu má vliv i lokalita jazykové školy, je třeba očekávat, že při pobytu v Londýně vás čekají další výdaje – například na cestování do jazykové školy, kdy ubytování je často vzdálenější od budovy školy. V menších městech bývá ubytování k budově blíže, což ale bohužel nelze garantovat například v letních měsících. 

Vybrané jazykové pobyty

Bayswater, Limassol

BEET

Bayswater Londýn

Vyplňte kontaktní údaje níže a výsledek testu vám zašleme na email.