LANGOU za jazykem

"Jak vybrat správný školní zájezd"

Nejlepší školní zájezdy jsou ty, kde se potkává výběr správné lokality, pohodlného cestování, naplňující program a kvalitní jazyková škola. 

Školní zájezd je nejintenzivnějším způsobem, jak jazyk vyučovat, a studentům umožnit jej používat na denní bázi v zahraničním prostředí.

Zvolte termín školního zájezdu

Termín jazykového pobytu pro školu musí sedět do harmonogramu školního roku. Jazykové školy v zahraničí nabízí pobyty skupinám od konce září, do začátku června. Pobyty v květnu, červnu a září jsou nejvíce poptávané a v jazykových školách potkáte skupiny z ostatních států (Itálie, Německo, Španělsko, Francie), termín v těchto měsících ale také zvedá cenu (cca o 100 EUR nebo GBP/pobyt). 

Mimo sezónu jazykové školy ale nabízí ceny, které se pomalu rovnají zájezdu autobusem. 

Vyberte si lokalitu, kterou studentům nabídnete

Chcete dětem ukázat pravou Velkou Británii? Rádi byste dětem dopřáli spíše více sluníčka, koupání v moři a angličtinu k tomu? Malta pro Vás bude ta správná destinace. Zvážit můžete také Kypr, případně pro školní zájezdy se španělštinou i Španělsko, pro němčináře Německo.

Velká Británie nabízí pobyty zpravidla dražší, než je tomu u ostrovů ve Středozemním moři, na druhou stranu děti v Anglii objeví spoustu zajímavých míst, ocení červené budky (které jsou i na Maltě), a okusí si britské počasí. Pobyty na Maltě a Kypru jsou do jisté míry uvolněnější, ale školy nabízí kompletní programy, které podporují poznávání kultury a lokality – ať to jsou projížďky po ostrově, nebo BBQ na pláži.

Jak probíhá výuka na jazykovém pobytu

Nabídka škol pro školní skupiny

Vyberte správnou jazykovou školu

Jazykový pobyt pro školy je především o komunikaci, poznání a osamostatňování se.

LANGOU nabízí nejširší nabídku školních leteckých pobytů s výukou, proto můžete vybírat z mnoha lokalit i délky pobytu. 
Letecké pobyty jsou vždy závislé na leteckém spojení mezi Českou republikou, nebo Slovenskem a vybraným státem, nebo lokalitou. 
Na stránce každé jazykové školy najdete aktuální informace o dopravě.

Nabídky jazykových škol se liší – v minimálním počtu studentů, počtu učitelů, kteří na pobyt letí zdarma, v nabízeném programu – některé školy nabízí program zaměřený na komunikaci v angličtině, jiné školy na poznávání okolí, zvažte, co je pro Vás důležitější.

Vyberte správné ubytování

Dlouhodobě mezi nejoblíbenější a také nejlevnější typy ubytování patří ubytování v hostitelské rodině. Bohužel často mylnou představou je, že hostitelská rodina bude dětem po večerech připravovat program a ukazovat jim lokalitu. Rodina dětem poskytuje přístřeší a stravu, s dětmi komunikuje na běžné bázi, ale zároveň musí obstarávat jejich každodenní život – psát s vlastními dětmi úkoly, vozit je na kroužky, pejska vzít k veterináři, chodit do práce, nakupovat, starat se o domácnost. 

Některé školy poslední dobou ale také volí ubytování v hotelu nebo školní rezidenci. Všechny děti mají pedagogové pod dozorem, všichni mají stejný standard ubytování a na místě se šetří čas, protože celá skupina vyjíždí z jednoho místa.

Nejlevnější letecké školní zájezdy můžete zajistit v termínech od listopadu do konce března, ale říjnové, dubnové a květnové pobyty jsou také výhodnější, než červen a září.

Domluva s cestovní agenturou

Přečtěte si dobře nabídku od agentury, kontrolujte minimální počet studentů, pro které platí cena a podmínky. Zkontrolujte i nabízený program – jazykové školy umí nabídnout i program jiný, často si za toto ale účtují další poplatky.

Výběr podle ceny letenek

Ceny letenek jsou pohyblivé, prakticky každý den je cena za letenku jiná. Platí ale, že „mimo sezónu“ jsou ceny nižší a lety dostupnější. 

Pokud si sami kontrolujete cenu letenky, nezapomeňte, že akční letenky – například za 800 Kč do Londýna, neplatí pro skupiny a neobsahují ani odbavené zavazadlo. Skupinová letenka je vždy dražší, než ta pro jednotlivce. 

Lokality školních pobytů

Školní zájezd do Anglie, letecky s výukou

Jazykové pobyty pro školy do Anglie se těší velké oblibě a to i po tom, co Británie odešla z Evropské Unie a pro vstup je třeba cestovní pas, a od roku 2024 nově i povolení vstupu ETA (Electronic Travel Authorisation).
Kromě angličtiny zde studenti objeví anglickou kulturu. Posnídají ovesnou kaši a lupínky ve všední dny, případně toast s marmeládou, poobědvají sendvič, navštíví pěkné lokality a večer dostanou velkou večeři (nejčastěji pizzu s hranolkama, lasagne, nebo špagety na spoustu způsobů).
Nejlepší jazykové školy na území Velké Británie mají různé certifikace od společností potvrzujících kvalitu nabízených služeb – výuku, programy i ubytování. 

Co je jazykový pobyt Londýn
Při jazykovém pobytu v Anglii je možné studovat v Londýně, případně Londýn navštívit v rámci programů jazykových škol
Jazykový pobyt na Maltě, Comino, výlet
Jazykový pobyt na Maltě a výlet na ostrov Comino, léto 2022

Školní zájezd na Maltu, letecky s výukou

Za jazykem na Maltu se vydává po celý rok velké množství studentů z celého světa. A to především v letních měsících, kdy se Malta stává ostrovem, kterým proudí davy studentů jazykových škol. 
V průběhu školního roku je Malta značně klidnější a nabízí srozumitelnou angličtinu, kterou mluví až 98 % obyvatel Malty, a proto zde najdete kvalitní jazykové školy, které obstály v získání akreditací od různých organizací.
Co očekávat od školního pobytu na Maltě? Vzdělávání se spojené s krásným počasím po celý rok, jižanskou náturou, nekonečnými možnostmi zábavy a poznáním lokality.