LANGOU za jazykem

Za jazykem, za hranice

Jazykové pobyty
pro děti a mládež

Děti vyráží do zahraničí, kde se učí cizí jazyk, poznávají zvolenou destinaci, seznamují se s ostatními studenty a aktivně tráví svůj čas na programu organizovaném jazykovou školou.

Jazykové pobyty pro děti a mládež jsou určené pro všechny, kdo se chce učit cizí jazyky v zahraničí.
Pro děti od věku 9 let nabízí jazykové školy programy, kdy dítě samo odlétá, v lokalitě je vyzvednuto pracovníkem školy, transferem odvezeno do ubytování a nastupuje na program organizovaný jazykovou školou.

angličtina, Kypr, Larnaca

English QUEST Camp

angličtina, Kypr, Limassol

ESSC

španělština, Španělsko, Malaga

Malaca Instituto

angličtina, Malta, St Julian's, Salini Resort

European School of English

angličtina, Malta, St Paul's Bay

BELS

angličtina, Anglie, Ilfracombe

Country Cousins

angličtina, Anglie, Bournemouth

Southbourne School of English

Proč děti vyráží na jazykové pobyty?

Potřeba znalosti cizích jazyků s každým rokem roste. Děti již od útlého věku navštěvují jazykovou výuku, nejčastěji se učí angličtinu, a připravují se na to, aby mohly cizí jazyk plynule používat. Jazykové pobyty podporují osvojování jazyků.

Jazykové pobyty jsou programem, kde se dětem otevírá svět. Krom toho, že přichází do přímého kontaktu s cizím jazykem, musí se naučit zorientovat v cizím prostředí, často přizpůsobit novým podmínkám, během pobytu poznají nové kamarády z celého světa. Kromě hodin výuky, které zaplní zhruba půlku dne, ve zbytku času navštíví aktivity organizované školou. Navštíví nová místa (univerzity, katedrály, národní parky a rezervace). Všechny programy ale nabízí i prostor na osobní volný čas, který děti nejčastěji ve skupinách využívají na nákupy, sport nebo i procházku či piknik v parku nebo na pláži. 

Všechna centra jazykových pobytů pro děti a mládež, které jsou v nabídce nahoře, důvěrně znám a většinu z nich jsem i osobně navštívila s vlastní skupinou jako delegát, průvodce, nebo group leader. Uvedené jazykové školy pro děti jsou mými dlouhodobými partnery u kterých vím, že se o teenagery dokážou perfektně postarat a kontinuálně pracují na zlepšování svých programů. Studenti se v místech cítí komfortně a velmi často se do stejné jazykové školy rádi vrací, protože na školu mají pěkné vzpomínky. 

Jak vybrat pobyt pro dítě?

Vybírejte dle věku

do 15 let

Pro děti do 15 let včetně jazykové pobyty obsahují i 24hodinovou asistenci (i při ubytování v hotelu) a kompletní program – nestane se tak, že by po výuce jazyka děti neměly plán.

od 16 let

Pro věkovou skupinu od 16 let jsou často dostupné i kurzy pro tzv. Young Adults, tedy mladé dospělé, kdy program je stále připraven, ale děti na něm mají více volnosti.

Zároveň jazykové školy ale nabízí kurzy pro 16+ v režimu volného programu – půl den ve škole a půl den volna, či program volitelný. Tyto pobyty jsou především vhodné pro mládež, která je dostatečně vyspělá, aby si program našla sama. Mladí dospělí často rádi s novými kamarády jdou do nákupního střediska, nebo si jen sednout do parku. 

18 a více

Pro všechny studenty jazyka ve věku 18 a více let bývají programy spíše volnější. Školy nabízí příplatkové výlety a nabídky aktivit, které nabízí zvolená lokalita.

Co zvážit při výběru jazykového pobytu pro dítě?

Výběr země

Co se jazyka týká, každá lokalita nabízí nejen mírně odlišnou angličtinu, ale i jinou programovou nabídku a možnosti volnočasových aktivit

Na Maltě i Kypru dostanete pěknou a jednoduchou angličtinu prakticky bez přízvuku. To oceňuje velké množství studentů, protože pravý britský přízvuk může být obzvláště na začátku pobytu náročný.

Zatímco na Maltu každé léto odlétají prakticky desítky skupin po cca 20 dětech, Kypr je v tomto ohledu klidnější a zpravidla nabízí lepší národnostní mix v jazykových skupinách, méně česky a slovensky mluvících studentů a dokonce i méně turistů. Zatímco Malta je v létě přeplněná studenty jazykových škol (z celého světa) a turisty, Kypr působí spíše uvolněnějším dojmem.
Jazykové školy v Anglii také přijímají studenty z různých zemí a spolupracují s agenturami po celém světě. Britská angličtina je považována za tu „jedinou správnou“, což samozřejmě platí pro všechny, kteří míří k získávání certifikátů. Pro běžné použití jazyka k úspěšnému složení maturity, zkoušek na vysoké škole a případně pak použití v pracovním prostředí je jazykový pobyt v jakékoliv zemi, kde se angličtinou hovoří velkým přínosem. 

Pokud chcete poradit místa, kde vaše dítě narazí i na ostatní Čechy, nebo naopak bude nuceno neustále používat cizí jazyk, napište mi. Ráda vám s výběrem pomohu.

pro děti a mládež
Jazykový pobyt pro děti, osobní volno při výletě
Velikost měst

V případě větších států je dobré zvažovat i přímo město, kam děti na jazykový pobyt vyráží. Každé město má odlišnou nabídku aktivit a možnosti, které se studentům otevírají v jejich volném čase, ale i při programech organizovaných školou.

Zpravidla platí, že menší města jsou bezpečnou lokalitou, kdy většina místních obyvatel ví, že v letních měsících se ve městě pohybuje velké množství studentů. Obyvatelé vždy rádi pomohou – při hledání školy, ubytování, pošty, bankomatu, či kina.  

Velká města nabízí, stejně jako u nás, jistou míru anonymity. Jazykové školy ale samy vědí, jak je lokalita vhodná pro studenty. Proto jsou studenti v každé lokalitě hned na začátku pobytu seznámeni s pravidly a škola jim předává doporučení, kam se vyplatí jít a na co si dát pozor. 

Studenti v jazykových školách obdrží studentské kartičky (na které pak ve vybraných podnicích mohou čerpat třeba i slevy), či studentské pásky aby bylo jasně vidět ke které jazykové škole student patří, zároveň se tam nachází i telefonní čísla na školu – pro případ potřeby. Například, když student ztratí mobilní telefon, může požádat kolemjdoucí, nebo prodavače v obchodech o pomoc se zavoláním do školy, která studentům poskytuje 24hodinovou podporu.

Holky, kamarádky na pobytu
Jazykové pobyty pro děti