LANGOU za jazykem

"Co je jazykový pobyt v zahraničí?"

Jazykový pobyt je pobyt, kam odjíždíte na určitou dobu do zahraničí, navštěvujete kurzy v jazykové škole a používáte cizí jazyk při výuce i ve svém volném čase.

Je to nejintenzivnější výuka cizího jazyka, kterou si můžete dopřát.

Po celém světě můžete studovat kurzy angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, italštiny ale třeba i čínštinu.

Co je jazykový pobyt?

Jazykový pobyt je krátkodobý nebo dlouhodobý pobyt v zahraničí, který má za účel pomoci jednotlivcům zlepšit jejich znalosti jazyka i komunikační schopnosti. 

Účastníci pravidelně dochází na lekce do jazykové školy, přičemž mají dostatek i volného osobního času, který mohou strávit dle vlastních představ. Tyto pobyty obvykle zahrnují jazykové kurzy, ubytování s rodilými mluvčími, či dalšími studenty, a mnoho dalších aktivit, které vám pomohou zlepšit vaše jazykové dovednosti a prohloubit pochopení kultury.

Pro koho jsou jazykové kurzy v zahraničí určeny?

Jazykové školy v zahraničí jsou tu pro každého (děti i dospělé), kdo chce rozšířit jazykové znalosti a zlepšit své schopnosti komunikovat ve studovaném jazyce.

Pobyty jsou nejčastěji využívány žáky základních škol, dále potom studenty středních i vysokých škol. Další skupinou osob, které je využívají k dosažení lepší znalosti jazyka jsou profesionálové – ti se s jazykem každý den setkávají a nechtějí, aby jeho neznalost jim byla překážkou. 

Jak probíhá výuka

Jazykové pobyty cena

O čem je jazykový pobyt?

Jazykový pobyt je o zažívání kultury navštívené země, o kontaktu s cizinci, kteří se také přijeli učit angličtinu, ale zároveň o kontaktu s místními – pracovníky školy, animátory na školních aktivitách, o kontaktu s hostitelskou rodinou. 

Je o komunikaci, naučíte se pomocí jazyka získat to, co potřebujete. Začíná to objednáním kávy a oběda, a plynule pokračuje domluvou o uspořádání výletu a končí například telefonickou komunikací s leteckou společností, když chcete přerezervovat svůj let nebo žádáte o kompenzaci za let zpožděný.

Teorie jazyka se tu mísí přímo s praktickým použitím nově nabytých vědomostí. 

Je jazykový pobyt jenom o jazykových kurzech?

Jazykovou školu navštěvujete na půlku dne (často to jsou 3 hodiny), kde se účastníte se jazykových kurzů. Zbytek dne můžete strávit dle svých představ. Půjdete do kina sami, či se spolužáky? Vyrazíte na výlet, podíváte se na pláž, zúčastníte se večerního programu od jazykové školy, přečtete si knihu, nebo navštívíte místní muzeum a galerii? Volba je jen na vás. 

Dospělí studenti (některé programy už od 16 let) mívají půl dne volna, který mohou trávit dle vlastních představ, nebo se účastnit výletů pořádaných školou.

Studenti do věku 18 let mohou vyrazit na jazykový pobyt s připraveným každodenním programem. 

Vydejte se na jazykový pobyt do Anglie, na Maltu, Kypr, nebo kamkoliv jinam! Čeká vás pobyt, kde kromě volného času ve zvolené destinaci navštěvujete také kurzy jazyka v jazykové škole.

První dny na jazykovém pobytu

V prvních dnech pro Vás bude všechno nové. 
Poznáte ubytování, které jste si zvolili, seznámíte se s pracovníky školy i průběhem výuky. Jakmile se skamarádíte s ostatními studenty, nabere jazykový pobyt nový rozměr. Budete mít jedinečnou možnost cizí jazyk používat ráno ve škole, odpoledne na při výletu s ostatními studenty, večer v ubytování.

Naučím se jazyk na jazykovém pobytu?

Záleží na zvolené délce a vstupní úrovni jazyka. Co se ale určitě naučíte, je správně používat probíraná slovíčka, reagovat a porozumět. 
Jako obecný příklad správného používání slovíček mohu uvést anglické „nice“. Učíme se jej překládat jako „pěkný“. Ve spojení „she is nice“ ale „nice“ označuje vlastnost, nesměřuje ke vzhledu. Správný překlad proto je „ona je milá“. Toto je správné používání jazyka, které si vštípíte.

Jak si vybrat jazykový pobyt?

Zájemcům o jazykové pobyty doporučuji si v první řadě ujasnit, jak chtějí svůj čas v zahraničí prožít. Zajímají je obchody a kina? Mají raději parky, výlety do přírody, nebo se těší na koupání v moři? 

Následuje i volba počtu lekcí jazyka v jazykové škole. Standard je 20 lekcí za týden (v případě 45minutových lekcí). Nad tento rozsah lze přidat další lekce ve skupině, lekce „one-to-one“ pouze s lektorem, které se soustředí na osobní potřeby studentů. 

Dále volíte typ ubytování. Všechny školy zpravidla nabízí ubytování v hostitelských rodinách, některé mají vlastní rezidenci, případně apartmány, nebo i hotely různých.
Objednat si ubytování od jazykové školy pro studenty od 18 let není povinné, můžete bydlet u rodiny, nebo známých.

Jak si vybrat jazykový pobyt

Typy jazykových pobytů

Nejoblíbenější jazykové pobyty

Jazykový pobyt Anglie

Jazykové pobyty v Anglii se těší velké oblibě a to i po tom, co Británie odešla z Evropské Unie. 
Kromě angličtiny zde dostáváte i možnost být součástí anglické kultury. Snídat ovesnou kaši a lupínky ve všední dny, v neděli si udělat „full English breakfast„, poobědvat sendvič v parku, povzdechnout si nad počasím, večer sledovat seriály či reality show, obdivovat královskou rodinu – což samozřejmě nedělají všichni Angličané, nebo si skočit na jedno pivo do místního „pubu“.
Jazykové školy na území Anglie zpravidla dbají na osvědčení od British Council a nejlepší jazykové školy jsou členy různých organizací potvrzujících jejich skvělé výsledky na poli vzdělávání.

Co je jazykový pobyt Londýn
Při jazykovém pobytu v Anglii je možné studovat v Londýně, případně Londýn navštívit v rámci programů jazykových škol
Jazykový pobyt na Maltě, Comino, výlet
Jazykový pobyt na Maltě a výlet na ostrov Comino, léto 2022

Jazykový pobyt Malta

Za jazykem na Maltu se vydává po celý rok velké množství studentů z celého světa. A to především v letních měsících, kdy se Malta stává ostrovem, kterým proudí davy studentů jazykových škol. Všichni se pohybují mezi výukou, plavbami na lodi, koupáním v moři, potápěním se, opalováním a vyhledáváním nočního života.
Maltská angličtina je krásná a srozumitelná, o čemž svědčí i množství jazykových škol, které se na tomto malém ostrově pod Sicílií nachází. Kvalitní jazykové školy nabízí akreditace od různých organizací.
Co očekávat od pobytu na Maltě? Vzdělávání se spojené s krásným počasím po celý rok, jižanskou náturou, nekonečnými možnostmi zábavy (cca na 4 týdny – díky velikosti ostrovů).